Péče o nožičky

 

Péče o nožičky

 

Klasická mokrá pedikúra

Přestože je pedikúra velmi důležitá, ještě stále najdeme mnoho lidí, kteří tuto péči podceňují a kteří ji berou jen jako nepodstatnou část péče o tělo. Zapomíná se na to, že nohy nás nosí celý život a že si tedy jistou péči zaslouží.

Pedikérská péče o nohy má význam zdravotnické prevence, tzn. pravidelnou péčí se předchází onemocnění nohou a dolních končetin. Pravidelně prováděná pedikúra může odstranit vady, které by při zanedbání vedly k trvalým obtížím a deformitám nohy.

Péče o nohy s již vyvinutými deformitami se řadí k zdravotnické péči a právě zde má pedikúra uplatnění. Různé deformity a onemocnění nehtů nelze často úplně odstranit a zbývá zde odborná pravidelná péče, která zabraňuje zhoršení těchto obtížných změn a zamezuje větším bolestem.

 

Pedikúra

Chodidla jsou často částí těla, které nevěnujeme velkou pozornost, ale právě chodidla jsou denní chůzí velmi namáhaná. Perfektně upravená chodidla a nehty na nohou by měly být vizitkou každé ženy i muže.

Postup při provádění pedikúry

 - nejdříve se odstraní stará kůže na patách, chodidlech a prstech

 - upraví se nehtová kůžička, která má na nohou tendence přerůstat

 - poté se nehty upraví do správného tvaru, aby nezarůstaly

 - následuje masáž s použitím peelingu a změkčovací maska

 - nehty můžeme také ještě upravit japonskou manikúrou P-Shine nebo nalakovat

 

Velmi vhodné je k pedikúře použít i parafín, který se nechává působit přibližně 15 minut. Nohy jsou po použití parafínu extra vláčné a jemné.